Apie mus

Ne metais gyvenimą matuokime, bet gyvenimu metus

 

VšĮ "Sorgena" tai Lietuvos uostamiestyje įsikūrusi įmonė, teikianti kokybiškas socialinio darbo su pagyvenusiais, ligotais ar neįgaliais žmonėmis bei konsultacines ir mokymo paslaugas Lietuvoje ir Vokietijoje. Asmeniniai išgyvenimai, susidūrus su artimojo nepagydoma liga ir kančia, padėjo mums suprasti, kaip svarbu yra turėti patikimą ir nuoširdžią pagalbą šalia, kai be profesinės veiklos ir kasdienių buities darbų ir rūpesčių, nebeišeina pasirūpinti artimuoju, kuris pats savimi pasirūpinti negali, o iš savo saugios namų aplinkos trauktis nenori.  Tokioje situacijoje artimieji dažnai patenka į vienas kitam prieštaraujančių jausmų, tokių kaip bejėgiškumas, pyktis ir kaltė, verpetą. Iš vienos pusės atsiranda pareiga pasirūpinti savo artimuoju, o iš kitos pusės – noras gyventi savo įprastą gyvenimą.  Artimiesiems tenka naujas ir nepažįstamas globėjo vaidmuo, kuris yra labai slegiantis dėl nežinomybės jausmo ir atsiradusios atsakomybės už vis daugiau savo artimojo gyvenimo sričių.  Jūs mėnesį, antrą, trečią rūpinatės savo artimuoju nuo ryto iki vakaro, tačiau tai nėra ilgalaikis sprendimas. Ir nereikėtų pykti ar kaltinti artimojo, kad jis nesugeba pasirūpinti savimi ir savo buitimi, o į senelių namus vykti nenori.  Didelė dauguma žmonių nori praleisti savo gyvenimo saulėlydį savo namuose. Laikas suvokti:  yra taip ir tai yra natūralu. Pyktis prie nieko neprives. Naudingiau šioje situacijoje yra priimti konstruktyvų ir ilgalaikį visas puses tenkinantį  sprendimą.  

 

Jūsų įdėto darbo, jėgų ir skirto brangaus laiko nesugrąžins jokie pasaulio pinigai. Nelaukite, kol atsidursite ties fizinio ir psichinio išsekimo riba.

 

Mes Jums siūlome saugią ir nebrangią alternatyvą senelių namams: Jūsų artimojo profesionalią ir nuoširdžią priežiūrą jo paties namuose, kuri atitiktų jo asmeninius poreikius.

 

Prieš priimdami darbuotoją vykdome kruopščią ir atsakingą  atranką, kur svarbu yra ne tik profesinė patirtis ir kompetencija, bet ir žmogiškasis faktorius.

 

Mūsų dėmesio centre visada yra Žmogus, o ne tik paslaugos gavėjas ar paslaugos teikėjas. Dirbdami šį atsakingą ir rankų bei širdies šilumos reiklaujantį darbą vadovaujamės abipusės pagarbos, dėmesio ir tolerancijos principais.

 

Mūsų tikslas-visokeriopa pagalba senyviems, ligotiems, neįgaliems ir socialinę atskirtį išgyvenantiems žmonėms.  Teikiamų paslaugų diapazonas itin platus: nuo pagrindinės kūno priežiūros ir higienos, pagalbos vaikštant ir stovint, apsirengiant ir nusirengiant, apsitarnaujant tualete, apsiperkant, ruošiant maistą,  prižiūrint drabužius ir patalynę, tvarkant namus ir aplinką, iki  pasivaikščiojimų, socialinių žaidimų, apsilankymų pas gydytojus, reikalų tvarkymas įvairiose instancijose iki išklausymo ar nuoširdžių pašnekesių, vartant seną nuotraukų albumą, praleidžiant vakarą prie televizoriaus ar tiesiog nebyliai pabūnant šalia ir palaikant už rankos. Namai suteikia saugumo jausmą. Pažįstama ir saugi aplinka sugrąžina gyvenimo džiaugsmą, prarastus įgūdžius, motyvaciją būti savarankiškam ir viltį pasveikti ar ramų susitaikymą su esama situacija.

 

Net ir ilgiausias kelias prasideda nuo pirmo žingsnio.

 

Kartais vienas skambutis išsprendžia visas problemas.

 

Mes esame pasirengę Jums padėti.